Hogwarts Legacy: Triple A игра за Steam Deck и Linux

Hogwarts Legacy: Triple A игра за Steam Deck и Linux

Hogwarts Legacy: Triple A игра за Steam Deck и Linux

Минатиот месец беше објавена одлична вест за страсните гејмери ​​за Linux, и за малку ќе ја пропуштивме. Но, еве го донесуваме и станува збор за идните изданија на играта. Наследството на Хогвортсшто ќе дојде Сертифициран за Steam Deck и GNU/Linux.

И да, ова е пријатно изненадување, бидејќи е една од многуте игри од категоријата ААА што излегуваат оваа година. Исто така, еден од ретките што има официјална сертификација за да можеме мирно да ги играме со Steam на нашите бесплатни и отворени Оперативни системи. Се разбира, се додека го имаме потребниот хардвер за да го работиме, бидејќи очигледно има високи барања.

Херои на моќта и магијата II

И, пред да започнете со овој пост за идните изданија на играта Наследството на Хогвортс, Ви препорачуваме да го истражите следново поврзана објава со обемот на игри на GNU / Linux, на крајот од читањето:

Херои на моќта и магијата II
Поврзана статија:
Heroes of Might and Magic II 0.9.20 пристигнува со подобрувања на вештачката интелигенција и разни поправки

Наследството на Хогвортс: Сертифицирано за Steam Deck и GNU/Linux

Наследството на Хогвортс: Сертифицирано за Steam Deck и GNU/Linux

Што е наследството на Хогвортс?

Да, не знаете ништо или само малку за идната видео игра наречена Наследството на Хогвортс, накратко ви кажуваме дека тој самиот е на следниот натпревар во универзумот на Хари Потер. Што, речиси стандардно, го прави еден од најпосакуваните и најочекуваните. И во неговата вообичаена заедница на фанови и играчи, како и во редовните купувачи на Steam.

Засега, тоа е во Платформа за пареа во фаза на претходна резервација со датум на издавање за 10 овој месец (февруари 2023). Каде, дополнително, ќе можете да ја видите нејзината продажна цена и високите хардверски барања на Windows и Linux.

„Наследството на Хогвортс е извонредна игра за играње улоги од отворен свет инспирирана од книгите за Хари Потер. Уживајте во Хогвортс од XNUMX век. Вашиот лик е ученик од познатото училиште кој го има клучот за древна тајна која се заканува да го уништи магичниот свет. Сега можете да ја преземете контролата врз акцијата и да бидете центар на вашата сопствена авантура во магичниот свет. Наследството е во ваши раце“. Официјална веб страна

Кога беше потврдено Hogwarts Legacy за Steam Deck и GNU/Linux?

Кога беше потврдено Hogwarts Legacy за Steam Deck и GNU/Linux?

Веста беше неформално објавена на 12 јануари 2023 година, преку одговор од Warner Bros Games до корисник на Твитер. Каде што беше кажано следново:

„Повторно здраво Дејвид! Допревме до тимот на Hogwarts Legacy за вас и можевме да потврдиме дека играта навистина ќе биде потврдена за Steam Deck при лансирањето. Се надеваме дека ова ќе ви помогне со вашата одлука! Чувај се".

Апстрактни банер за објава

Краток преглед

Накратко, ако ви се допадна овој пост за идното издание на Наследството на Хогвортс и потврда дека ќе излезе сертифициран да се игра на Steam Deck и GNU/LinuxКажете ни ги вашите впечатоци за тоа. И ако знаете која било друга игра од тоа ниво што треба да биде објавена со истата компатибилност, исто така ќе ми биде задоволство да ве запознаам. преку коментарите, за знаење на сите.

Исто така, запомнете, посетете го почетокот на нашата «сајт», покрај официјалниот канал на Телеграма за повеќе вести, упатства и ажурирања на Linux. Запад група, за повеќе информации за денешната тема.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.