Бесплатни четки за акварел за Крита

Акварелни четки за Крита

Корисникот Васко Александар, истиот уметник одговорен за тоа неверојатно Пакет четки 850 GIMP зборувавме за пред неколку недели во Убулог, тој сподели пакет од акварелни четки став Krita.

Васко Александар уверува дека иако не е многу запознат со акварел сликарството, тој вложи многу напор во создавањето на пакетот што нè засега во оваа прилика.

„Тешко е да се знае колку добро [четките] си ја вршат својата работа. Јас го направив моето истражување, во споредба со другите четки, скенирани акварелни слики и видени акварелни слики од традиционални мајстори, па затоа можам да кажам дека ја завршив својата домашна задача и дадов се од себе за да обезбедам добар пакет со кој ќе создадам зачудувачки слики од акварел. Повратните информации се секогаш добредојдени “, вели Александар.

Според неговиот творец, идејата за пакувањето со четки е да симулира и контролира дифузија на вода под притисок. „Повеќе притисок значи поголема дисперзија и помалку непроityирност, ова е основната формула“, реченица Баске.

El пакувања со четки акварел може да се преземе од оваа страница.

Четките се наменети да се користат во Krita 2.7, Krita 2.8 и повисоки верзии. Лиценцата под која се дистрибуираат е CC0 1.0 Универзален.

Патеката на директориумот на Крита е:

$HOME/.kde/share/apps/krita/

О добро:

$HOME/.kde4/share/apps/krita/

Повеќе информации - 850 бесплатни четки за GIMP, Повеќе за Крита во Убулог


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.