Петто истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер

Петто истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер

Петто истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер

Продолжувајќи со нашите петти пост од серијата поврзана со GNOME Circle и GNOME софтвер, денес ќе се осврнеме Уште 4 апликации познат како: Фрагменти, Гафор, здравје и идентитет.

За да продолжите да знаете малку повеќе за сите GNOME Circle апликации, кои лесно се инсталираат преку Софтвер на GNOME.

Четврто скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер

Четврто скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер

И, пред да продолжите со ова „Петто скенирање на апликациите на GNOME Circle“, препорачуваме да истражите некои претходна поврзана содржина, на крај:

Четврто скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер
Поврзана статија:
Четврто скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер

Трето скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер
Поврзана статија:
Трето скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер

Петто истражување на GNOME Circle + GNOME софтвер

Петто истражување на GNOME Circle + GNOME софтвер

Апликации адресирани во XNUMX. GNOME Circle Scan

Петто скенирање на кругот на GNOME: фрагменти

Фрагменти

Фрагменти е едноставен BitTorrent клиент, лесен за употреба и специјално прилагоден на околината на GNOME Desktop. Служи за примање датотеки со помош на протоколот BitTorrent, поради што може да пренесува многу големи датотеки, како што се видеа или слики за инсталација на GNU/Linux Distributions.

за фрагменти
Поврзана статија:
Фрагменти, едноставен клиент BitTorrent базиран на Transmission

Петто скенирање на кругот на GNOME: Гафор

Гафора

Гафора е апликација за моделирање UML, SysML, RAAML и C4. Тој е моќен и лесен за користење, додека имплементира целосно усогласен UML 2 модел на податоци, кој ја проширува неговата употреба надвор од едноставна алатка за цртање. Затоа, служи и за брзо визуелизирање на различни аспекти на системот и за создавање на целосни и многу сложени модели.

за Гафор
Поврзана статија:
Gaphor, апликација за моделирање UML, SysML, RAAML и C4

GNOME Circle Scan XNUMX: Health

Здравје

здравје е софтверска алатка чија цел е информирајте го корисникот колку чекори преземал дневно, покрај тоа што ќе му олесни да го следи развојот на неговата тежина и неговите секојдневни активности. Дополнително, дозволува Управуваните податоци се синхронизираат од Google Fit.

Алатка за слики од екранот во GNOME 42
Поврзана статија:
GNOME 42 ќе објави апликација за слики од екранот, а остатокот од вестите оваа недела

Петто скенирање на кругот на GNOME: идентитет

Идентитетот

Идентитет е мала софтверска алатка чија единствена функција е да споредува повеќе верзии на слика или видео.

Идентитетот на GNOME
Поврзана статија:
GNOME ни кажува за многу новости, доволно за да го наслови својот неделен запис како „Апсолутно сериозен“

Инсталација на Идентитет со GNOME Circle

И, конечно, за овој пост денес, ќе демонстрираме со некои снимки на екранот, колку е лесно да се инсталира една од овие апликации во нашиот сегашен оперативен систем. Вреди да се напомене дека ќе ја тестираме апликацијата Идентитетот на Чуда 3.0. моето вообичаено Одговорете се користи, која се заснова на MX-21 (Дебиан-11) со XFCE. И, кој моментално го чувам персонализиран како да е а Арх / Гаруда.

Вклучување на софтверот GNOME

Цртеж - Слика од екранот за инсталација 1

Цртеж - Слика од екранот за инсталација 2

Цртеж - Слика од екранот за инсталација 3

Пребарување и инсталирање на Идентитет

Пребарување и инсталација на идентитет - 1

Пребарување и инсталација на идентитет - 2

Пребарување и инсталација на идентитет - 3

Извршување и визуелизација на Идентитет

Извршување и визуелизација на идентитетот - 1

Извршување и визуелизација на идентитетот - 2

Второ скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер
Поврзана статија:
Второ скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер
Прво истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер
Поврзана статија:
Прво истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер

Апстрактни банер за објава

Краток преглед

На кратко, со ова петто скенирање на парот „Круг на Гном + Софтвер на Гном“ Се надеваме дека ќе продолжиме да објавуваме повеќе интересни, корисни и лесни за инсталирање апликации, за користење и уживање на сите GNU/Linux корисници.

Ако ви се допадна содржината, оставете го вашиот коментар и споделете го со другите. И запомнете, посетете го почетокот на нашата «сајт», покрај официјалниот канал на Телеграма за повеќе вести, упатства и ажурирања на Linux.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.