Heroic Games Launcher 2.6.2 – Законот Трафалгар: Објавен е!

Heroic Games Launcher 2.6.2 - Законот Трафалгар: Објавен е!

Heroic Games Launcher 2.6.2 – Законот Трафалгар: Објавен е!

Денес, 5-ти февруари, ни беа дадени пријатни вести и изненадување за ново издание (Верзија 2.6.2 – Закон за Трафалгар) со навремени и корисни подобрувања и поправки за многу познатиот и широко користен фрлач на игри за повеќе платформи наречен Стартувач на херојски игри.

И, секако, поминаа неколку дена од лансирањето на претходниот верзија 2.6.1 (03 февруари 23) и верзија 2.6.0 (02 февруари 23)Сепак, сигурни сме дека како и секој друг софтвер, тој е донекаде совршен и не е совршен. Затоа, неговиот тим за развој е благодарен што е свесен за неопходни подобрувања и промени во неговите најнови изданија, во корист на неговите корисници и компјутерски гејмери.

Hogwarts Legacy: Triple A игра за Steam Deck и Linux

Hogwarts Legacy: Triple A игра за Steam Deck и Linux

Но, пред да започнете со овој пост за објавувањето на новата верзија на фрлачот на игри „Heroic Games Launcher 2.6.2 – Trafalgar Law“, Ви препорачуваме да го истражите следново поврзана објава со обемот на игри на GNU / Linux, на крајот од читањето:

Hogwarts Legacy: Triple A игра за Steam Deck и Linux
Поврзана статија:
Hogwarts Legacy: Triple A игра за Steam Deck и Linux

Heroic Games Launcher 2.6.2: Подобрувања за Epic Games и GOG

Heroic Games Launcher 2.6.2: Подобрувања за Epic Games и GOG

Што е фрлач на херојски игри?

Оттогаш, никогаш не сме се занимавале со целосна статија за Ubunlog Стартувач на херојски игри, накратко вреди да се напомене дека е опишан, според неговите официјални извори, на следниов начин:

"Heroic Games Launcher е мајчин графички интерфејс алтернатива на Epic Games Launcher (EGL), и за Linux, Windows и MacOS. Тој е со отворен код под лиценцата GPLv3 и се одржува од заедница на програмери кои работат бесплатно во своето слободно време. Засега, Heroic е првенствено GUI за Legendary. Додека пак, во иднина се планира поддршка за други продавници и додавање на сопствени игри.". Страници што водат до

И за поопшти информации за таков софтвер, достапни се следните официјални извори:

Што е ново во Heroic Games Launcher 2.6.2

И, за ова најново и најново издание, на главните моменти на верзијата 2.6.2 се:

 1. На Linux: Поправено неможноста да се преземаат домашните игри на GOG.
 2. На Linux: Поправени поставки за синхронизација на облакот за игрите на Windows GOG што имаат пандан на Linux.
 3. На Linux и macOS: Поправен е проблемот во дијалогот за инсталација што не ги избира однапред Wine и WinePrefix стандардно.
 4. Општо (за сите): Подобрен начин за добивање ажурирања на играта од Epic Games.
 5. За интерфејсот: Игрите на GOG сега ја прикажуваат големината на преземањето во менаџерот за преземање. Додадени се и подобрувања поврзани со пристапноста на стандардната тема и други корекции на стилот. Исто така, преводите се ажурирани и поправено е дека босанскиот јазик не се прикажува на латиница во менувачот на јазици.

Апстрактни банер за објава

Краток преглед

Накратко, ако ви се допадна оваа објава за вестите за најновото издание (2.6.2 – Закон за Трафалгар) на многу познатиот фрлач на игри со крос-платформи наречен „Хероичен фрлач на игри“Кажете ни ги вашите впечатоци за тоа. И, ако веќе го користите, моментално во споменатата верзија или пониска, исто така ќе биде задоволство да го знаете вашето искуство со споменатата програма преку коментарите, за знаење на сите.

Исто така, запомнете, посетете го почетокот на нашата «сајт», покрај официјалниот канал на Телеграма за повеќе вести, упатства и ажурирања на Linux. Запад група, за повеќе информации за денешната тема.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.