850 furça falas për GIMP

GIMP, furça falas

Përdoruesi dhe artisti i GIMP Vasco Alexander ndau me komunitetin një paketë jo më pak se 850 furça falas për populloren softuer për redaktimin dhe manipulimin e imazheve.

Gjëja interesante për furçat, të gjitha të bëra nga Aleksandri, qëndron në faktin se ato janë furça të bëra me dorë në akrilik, grafit dhe bojë, dixhitalizuar më vonë me ndihmën e një skaneri. «Të gjitha imazhet në galeri janë krijuar nga unë. Ju mund ta përdorni këtë burim për çdo gjë që dëshironi pa asnjë kufizim, "thotë artisti në blogun e tij.

Nëse dëshironi të shkarkoni paketën, mund ta bëni nga kjo lidhje.

Duhet të përmendet, natyrisht, se paketa përmban vetëm imazhe themelore që kanë për qëllim të ndihmojnë përdoruesit e tjerë të krijojnë furçat e tyre. Megjithatë, në Blogu i Vasco Alexander të njëjtat furça mund të shkarkohen - megjithëse në paketa më të vogla - gati për t'u përdorur në GIMP.

E vërteta është se është një koleksion mjaft mbresëlënës në të cilin përveç furçave ka edhe modelet e.

Për të instaluar furçat, thjesht duhet t'i kopjoni ato në dosjen GIMP, e cila është në Linux është:

$HOME/.gimp-2.8/brushes/

Paketa shpërndahet nën licencë CC BY 3.0.

Më shumë informacion - GIMP 2.8.8 i disponueshëm: instalimi në Ubuntu 13.10
Burimi - Baske Baske, Unë e dua Ubuntu


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.