Furça me bojëra uji falas për Krita

Furça me bojëra uji për Krita

Përdoruesi Vasco Alexander, i njëjti artist përgjegjës për atë mrekulli Paketa e furçave 850 GIMP kemi biseduar për disa javë më parë në Ubunlog, ai ka ndarë një paketë të furça me bojëra uji para shkumës.

Vasco Alexander siguron se megjithëse nuk është shumë i njohur me pikturën me akuarel, ai bëri shumë përpjekje për krijimin e paketës që na shqetëson me këtë rast.

“Hardshtë e vështirë të dihet se sa mirë [furçat] e kryejnë punën e tyre. Unë kam bërë hulumtimin tim, krahasuar me furçat e tjera, skanuar imazhe me bojëra uji dhe i kam parë piktura me akuarel nga mjeshtra tradicionalë, kështu që mund të them se kam bërë detyrat e shtëpisë dhe kam bërë çmos për të siguruar një paketë të mirë me të cilën të krijoj piktura mahnitëse me akuarel. Reagimet janë gjithmonë të mirëseardhura, ”thotë Alexander.

Sipas krijuesit të saj, ideja e paketimit të furçave është të simulojë dhe kontrollojë përhapjen e ujit nga presioni. "Më shumë presion do të thotë më shumë shpërndarje dhe më pak errësirë, kjo është formula themelore", fjalia Basqué.

El pako furça akuareli mund të shkarkohet nga kjo faqe.

Furçat janë menduar të përdoren në Krita 2.7, Krita 2.8 dhe versione më të larta. Licenca nën të cilën ato shpërndahen është CC0 1.0 Universale.

Rruga e drejtorisë së Krita është:

$HOME/.kde/share/apps/krita/

O mirë:

$HOME/.kde4/share/apps/krita/

Më shumë informacion - 850 furça falas për GIMP, Më shumë rreth Kritës në Ubunlog


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.