Krita 4.2.0 tashmë i disponueshëm ... ose jo. Epo do të jetë çdo minutë

Krita 4.2.0 po vjen çdo minutëKrita është aplikacioni i famshëm i komunitetit KDE i krijuar nga karikaturistë për karikaturistë. Këtë maj ata kanë lëshuar versionet Alpha dhe Beta të Krita 4.2.0, lëshimi i tij përfundimtar është planifikuar për javën e fundit të këtij muaji dhe shënim i lajmeve dhe madje edhe një video që flet për to. Ka gjithçka ... përveç softverit. Nuk gjendet askund në kohën e shkrimit të këtij artikulli.

Përveç shënimit të lajmeve, shënimi informues për nisjen e tij është "botuar" edhe në thonjëza. Problemi është se, nëse kemi qasje në lidhje që ata na kanë siguruar, ajo që shohim është gabimi i famshëm 404 gjë që tregon se faqja nuk është gjetur. Nga ana tjetër, nëse kemi qasje në shkarko faqen nga Krita, ajo që shfaqet është versioni v4.1.7, madje nuk duket v4.1.8 i cili është i disponueshëm në Flathub.

Krita 4.2.0 po vjen sot

Në shënimin informues të fillimit të tij përfshihet videoja që keni mbi këto rreshta. Isshtë një video prej gati 20 minutash në të cilën ata na tregojnë për lajmet që përfshin Krita 4.2.0, duke qenë gjëja e parë që përmendet se gabimet janë rregulluar dhe e kanë bërë programin më të besueshëm, gjë që do të përmirësojë shumë përvojën e përdoruesit. Përfshihen gjithashtu:

 • Maska me rreze.
 • Ekrani i spërkatjes tani tregon lajmet më të fundit në lidhje me Krita. Disshtë çaktivizuar si parazgjedhje dhe vetëm në Linux tani për tani.
 • Asistentë me ngjyra.
 • Aftësia për të aktivizuar mjetet e transformimit kur ngjitni.
 • Përmirësimi i mjetit lëvizës.
 • Ndërfaqja më e butë e përdoruesit.

Pra, nëse jeni karikaturistë ose thjesht përdorues të këtij aplikacioni, tashmë e dini: Krita 4.2.0 po vjen. Para se të përfundoj këtë artikull, unë kam shikuar përsëri dhe gjithçka është e njëjtë: versioni i ri nuk është ende i disponueshëm dhe shënimi i informacionit të lëshimit vazhdon me gabimin 404, por fillimi është planifikuar për këtë javë. Po duket en kjo lidhje, por personalisht nuk më pëlqen të rekomandoj asgjë për të cilën nuk jam i sigurt. Supozohet që versioni i Krita 4.2.0 që shfaqet atje është ai përfundimtar dhe i qëndrueshëm, por ...

Do ta shkarkoni tani apo do të prisni që ajo të shfaqet në faqen kryesore ose në depot zyrtare?

Krita 4
Artikulli i lidhur:
Instaloni versionin e ri të kompletit të vizatimeve dhe ilustrimeve Krita 4.0


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.