Linux Mint 19.2, emri i koduar "Tina" në nderim të këngëtarit të njohur

Linux Mint Tessa

"Thjesht më e mira" është ajo që Clement Lefevbre dëshiron të jetë versioni tjetër i sistemit të tij operativ. Linux Mint 19.2 ishte njoftoi dje dhe emri i saj i koduar do të jetë "Tina" në një homazh të qartë për këngëtaren e njohur. Versioni i ri është publikimi tjetër i madh i një prej sistemeve më të njohura të funksionimit me bazë Ubuntu dhe do të vazhdojë të bazohet në versionin e fundit LTS të sistemit të zhvilluar nga Canonical, domethënë Ubuntu 18.04.

Data e saktë e fillimit të tij nuk dihet ende, por do të përfshijë lajme interesante si ato Muffin, menaxheri i dritares Linux Mint, do të marrë disa përmirësime të performancës që do t'ju lejojë të fitoni në butësi, shpejtësi dhe rrjedhshmëri. Dhe, edhe pse në përgjithësi sistemi Lefevbre është mjaft i rrjedhshëm, këto lloj përmirësimesh janë gjithmonë të mirëseardhura, veçanërisht nëse përdorim një kompjuter me burime të kufizuara.

Karakteristika të tjera të reja të përfshira në Linux Mint 19.2 Tina

 • Menaxheri i azhurnimit do të marrë gjithashtu ndryshime të rëndësishme.
 • Applet Blueberry për Bluetooth do t'i lejojë përdoruesit të lidhen dhe shkëputen nga pajisjet e lidhura me një klikim.
 • Nuk është vendosur, por ka të ngjarë që version i ri i logos tuaj.

Linux Mint 19.2, si versionet e mëparshme, do të jetë në dispozicion në versionet 32 ​​dhe 64-bit. Do të jenë desktopët ku mund ta shkarkojmë MATE, Xfce dhe Kanellë, i fundit nga të tre ishte ai që e nisi atë në famë për të qenë ai me të cilin filluan. Nuk është për t'u habitur, Kanella është ide e Clement Lefevbre dhe ekipit të tij.

Linux Mint 19.2 Tub do të dalë diku këtë verë. Pak më parë, si shumë versione të tjerë të famshëm, ata do të lëshojnë një version beta në mënyrë që çdo përdorues të mund të provojë se cili do të jetë publikimi i tyre i ardhshëm i madh. Shpresojmë që ata të mos zhgënjejnë Tina Turner dhe Linux Mint 19.2 është "Thjesht më i miri".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jose Luis Vega dijo

  Linux Mint ishte një zbulim i shkëlqyeshëm për mua që nuk di shumë për sistemin operativ, por mësova falë lehtësisë së përdorimit. Sarah ma lehtësoi jetën duke lidhur shumë pajisje periferike që Windows nuk mundën. Faleminderit komunitetit Ubuntu dhe Linux për të gjitha këto dhe urime për këtë haraç që i jepni një diva kaq të shkëlqyer.