Linux Mint mund të nisë një logo të re në të ardhmen e afërt

Logoja e re e Linux Mint?

Logoja e re e Linux Mint?

Nëse nuk gaboj, Linux Mint Ajo ka pasur të njëjtën logo që nga fillimi. Mbaj mend që e provova në mini-laptopin tim shumë kohë më parë dhe, gjithmonë nëse kujtesa më shërben si duhet, deri në vitin 2011 apo më shumë unë tashmë kisha logon që është bërë e famshme për të qenë një nga shpërndarjet më të mira me bazë Ubuntu për performancën dhe opsionet e ofruara . Por duket se zhvilluesit e saj, të udhëhequr nga Clem Lefebvre, kanë menduar për "rinovimin ose vdekjen" dhe, nëse i kushtojmë vëmendje asaj që shohim në faqen e tyre të internetit, kjo mund të ndryshojë.

Në të tijën postimi i këtij muaji Ai na tregon për lajmet që do të vijnë, ndër të cilat kemi përmirësime në mjetet Mint ose performancë më të mirë në mjedisin grafik Kanella. Nuk mund të themi se ato nuk janë përmirësime të rëndësishme, por spikat pjesa në të cilën ai flet për krijimin e faqes në internet: ai përmend në kllapa një «dhe logo» që duket qartë një përparim i asaj që do të jetë faqja e internetit. logo e re de Linux Mint ose, duke dështuar atë, çfarë është pak a shumë ajo që ata kanë në mendje.

A është kjo logoja e ardhshme e Linux Mint?

Logoja e re e mundshme e Linux Mint

Logoja e re e mundshme e Linux Mint

Një dekadë më parë, sistemet operative u dizajnuan në mënyrë të hollësishme. Midis këtyre detajeve kishte hije, forma, lehtësime dhe një numër të pafund aditivësh që janë lënë pas në kohë. Për disa vite tani, dizenjimi i të gjithë sistemeve operative moderne ka qenë shumë më i sheshtë, dhe duket se kjo është ajo që ekipi Linux Mint dëshiron të azhurnojë. Siç mund ta shihni, logoja që të paktën një server ka njohur tërë jetën e tyre ka një formë të veçantë, hije dhe hije të ndryshme të ngjyrave. Logoja e re do të ishte brenda një rrethi dhe do të kishte vetëm dy ngjyra.

Ajo që ata nuk duket se duhet të ndryshojnë janë disa shkronjat L dhe M që duken saktësisht të njëjta. Personalisht, unë jam pothuajse plotësisht dakord me atë që ata kanë në mendje. Unë mendoj se e tashmja e dizajnit të softuerit është shumë e rrafshët dhe e pastër dhe ajo që tregon shumë detaje jep përshtypjen se vjen nga e kaluara. Por më duhet ta pranoj që nuk jam një person që i pëlqen ndryshimet, kështu që nëse në fund ata ndryshojnë logon dhe kjo është posaçërisht kjo, a do të duhet të mësohem?

Ju pëlqen logoja (e mundshme) e re Linux Mint?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   noobsaibot73 dijo

    Ajo që është më e sheshtë është ajo që ata do të ndryshojnë, e tanishmja është shumë më e bukur, por nëse e ndryshojnë atë, unë nuk do ta lë Mint as për të, ajo që ka rëndësi është që Mint të funksionojë shumë mirë, pjesa tjetër është e mirë, është diçka anekdotale.