Lubuntu 20.04 Focal Fossa hap konkursin e saj për sfond

Gara për letër-muri Lubuntu 20.04 Focal Fossa

Në fillim të kësaj jave dhe si zakonisht, Ubuntu Budgie ishte i pari që hapi punimet Konkursi i sfondit Focal Fossa. Ai është vëllai më i ri në familje dhe, si i tillë, duket se i pëlqen të jetë i tërbuar dhe ka durimin më të vogël për pothuajse gjithçka. Por sot, katër ditë më vonë, një vëlla tjetër i vogël, në këtë rast për shkak të peshës së tij, ka ndjekur hapat e tij: Lubuntu 20.04 ka hapur konkursin për sfondet tuaja.

Megjithëse për të qenë besnikë ndaj së vërtetës, duket se nuk ka pasur aq ndryshim midis hapjeve të konkursit Budgie dhe Lubuntu. fije forumi të Lubuntu, ku imazhet duhet të dorëzohen, u botua më 3 dhjetor, kështu që ndryshimi prej katër ditësh midis njërit dhe tjetrit ka qenë në të vërtetë sa kohë u desh për të publikuar disponueshmërinë e tyre në rrjetet sociale.

Lubuntu 20.04 do të mbërrijë më 23 Prill

Rregullat e këtij konkursi janë praktikisht të njëjta me ato të konkurseve të së kaluarës.

  • Imazhi PO duhet të jetë prona jonë. Në fakt, ata na inkurajojnë të raportojmë nëse shohim ndonjë të mbrojtur nga e drejta e autorit.
  • Madhësia duhet të jetë së paku 2560 × 1600. Sigurisht, Lubuntu këshillon ngarkimin e imazheve me një rezolucion më të ulët në mënyrë që faqja e internetit e forumit të mund të shfletohet. Nëse ka një imazh shumë të mirë dhe është më i vogël, ata thonë se edhe ne mund ta ngarkojmë, se ata do të vendosin se çfarë të bëjnë me të.
  • Ata nuk duhet të kenë asnjë filigranë, përveç nëse kanë emrin "Lubuntu", logon e tij, "Focal Fossa" ose "20.04".
  • Imazhet duhet të jenë të licencuara CC BY-SA 4.06 ose CC BY 4.03.

Ashtu si në të gjitha konkurset, fituesit do të shfaqen si një mundësi për t'u përdorur si sfond në Lubuntu 20.04 Focal Fossa, versioni tjetër i LTS që do të lirohet në 23 Prill.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.