LXD 3.11 tani i disponueshëm me rregullime dhe disa përmirësime

LXD

LXD

Vetëm gjashtë javë pas lansimit të Ubuntu 19.04 Disco Dingo, duket se nuk ka asnjë që dëshiron të lërë asgjë në dorë të fatit dhe ka shumë përditësime që po shohim këto ditë. Ditë më parë mësuam se Yaru Team punoi në ikona të reja më uniforme për Ubuntu, KDE Ai ka nisur Plazma 5.15.2 dhe disa orë më parë ishte radha e LXD 3.11, një version i ri që kryesisht është përqendruar në korrigjimin e gabimeve.

Stéphane Graber është ai që ka qenë përgjegjës për informimin e nisjes së re. Në shënimin tuaj përmbledhës zbulonato aktualisht janë duke u përqëndruar në përmirësime më të rëndësishme, por që këtë nisje «përmban më së shumti rregullime të bazuara në çështje dhe defekte që kemi hasur gjatë rrugës« Midis risive kemi një numër të reduktuar të përmirësimeve të vogla që do të vërehen në aspektin e përvojës së përdoruesit, përmirësimet i raporteve të progresit, menaxhimi i kapjes dhe vërtetimi i centralizuar.

LXD 3.11 tani i disponueshëm për shkarkim dhe instalim

Lajmet që ata përmendin në shënimin informues janë:

 • Kapni me skadim të rregullueshëm në kohën e krijimit të tij.
 • Raportet e progresit për botimin e operacioneve.
 • Përmirësime të vërtetimit të kandidatëve.
 • Biskota vërtetimi nga distanca.
 • Preferenca e Candid ndaj TLS për telekomandat e reja.
 • Lista e largët tani tregon domenin e Candid.
 • Korrigjimi i gabimit.

Lidhur me pikën e fundit, e cila është ajo që tërheq më pak vëmendje pavarësisht nga programi kompjuterik për të cilin po flasim, ne kemi gjithsej 79 rregullime të defekteve në kod, çfarë thuhet së shpejti. Ne zakonisht nuk i vlerësojmë shumë pikat në të cilat lexojmë "korrigjimin e gabimit", por janë pikërisht këto korrigjime që e bëjnë një softuer të funksionojë në mënyrë të përsosur dhe pa probleme.

Në të tijën Faqja zyrtare Ne kemi udhëzime se si të shkarkoni dhe instaloni versionin e zhvilluesit ose versione të tjerë më të qëndrueshëm të vjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.