Dark Matter dhe DedSec: 2 Çështje Vandale për GRUB Linux

Dark Matter dhe DedSec: 2 Tema për Vandal's GRUB Linux

Dark Matter dhe DedSec: 2 Tema për Vandal's GRUB Linux

Një përqindje e mirë e përdoruesve të sistemeve operative GNU/Linux zakonisht janë të kënaqur me aftësia për t'u përshtatur sipas dëshirës tuaj çdo element të tij. Për këtë arsye, kohët e fundit çdo të premte festojmë #Tavolina e Premte së bashku me Komunitetin Linux. Dhe gjithashtu, për një kohë të gjatë ne kemi ndarë disa postime të mrekullueshme që lidhen me disa aplikacionet e personalizimit të linux, të tilla si përdorimi e Conky y komorebi, ndër të tjera.

Megjithatë, një element ose komponent që nuk personalizohet shpesh është ai Linux GRUB. Prandaj, sot duam t'ju prezantojmë 2 Tema të shkëlqyera për GRUB Linux të krijuara nga një përdorues i GitHub me emrin Vandal. Dhe emrat e këtyre 2 janë: «Tema e materies së errët GRUB dhe tema DedSec GRUB».

Arti i personalizimit të GNU/Linux: Përdorimi i Conkys në Desktop

Arti i personalizimit të GNU/Linux: Përdorimi i Conkys në Desktop

Por, përpara se të filloni këtë postim rreth personalizimit të Linux GRUB duke përdorur tema «Tema e materies së errët GRUB dhe tema DedSec GRUB», ju rekomandojmë që më pas të eksploroni postimi i mëparshëm i lidhur:

Arti i personalizimit të GNU/Linux: Përdorimi i Conkys në Desktop
Artikulli i lidhur:
Arti i personalizimit të GNU/Linux: Përdorimi i Conkys në Desktop

Dark Matter GRUB Tema dhe DedSec GRUB Tema

Dark Matter GRUB Tema dhe DedSec GRUB Tema

Rreth GRUB Dark Matter GRUB Theme dhe DedSec GRUB Theme

Tema e GRUB-it të materies së errët

Tema e GRUB-it të materies së errët

Sipas seksionit të internetit kushtuar Tema e GRUB-it të materies së errët brenda faqes zyrtare të GitLab/GitHub të përdoruesit vandal, kjo përshkruhet si më poshtë:

Dark Matter GRUB Theme është një koleksion temash të errëta dhe të lëmuara GRUB për një sërë shpërndarjesh GNU/Linux.

Dhe e tij instalim i shpejtë dhe i lehtë përbëhet nga sa vijon 2 hapa ose urdhra komandimi në terminal:

git clone --depth 1 https://gitlab.com/VandalByte/darkmatter-grub-theme.git && cd darkmatter-grub-theme
sudo python3 darkmatter-theme.py --install

Tema DedSec GRUB

Tema DedSec GRUB

Sipas seksionit të internetit kushtuar Tema DedSec GRUB, kjo përshkruhet si më poshtë:

Tema DedSec GRUB është një koleksion temash GRUB të krijuara dhe të frymëzuara nga grupi imagjinar i hakerëve DedSec nga videoloja Watch Dogs e Ubisoft.

Dhe e tij instalim i shpejtë dhe i lehtë përbëhet nga sa vijon 2 hapa ose urdhra komandimi në terminal:

git clone --depth 1 https://gitlab.com/VandalByte/dedsec-grub-theme.git && cd dedsec-grub-theme
sudo python3 dedsec-theme.py --install

Megjithatë, për të dyja temat ekziston gjithashtu mënyrat e instalimit me porosi për: Debian, Ubuntu dhe Arch, Fedora dhe RedHat; dhe NixOS. Në rastin tim, meqenëse përdor Respin tim të quajtur MilagrOS bazuar në MX Linux, rezultati përfundimtar ka qenë si vijon në GRUB:

Dhe pastaj hyre ne, kështu që unë aktualisht e kam të personalizuar:

Komorebi: Aplikacion për të përdorur dhe krijuar video për sfondet e desktopit
Artikulli i lidhur:
Komorebi: Aplikacion për të përdorur dhe krijuar video për sfondet e desktopit

Banner abstrakt për postim

Përmbledhje

Me pak fjalë, duke përdorur temat e GRUB të Vandalit të quajtur "Dark Matter GRUB Tema dhe DedSec GRUB Tema" ato na lejojnë t'i japim shpejt sistemit tonë të harruar të nisjes GNU/Linux një pamje të ndryshme, interesante dhe mbresëlënëse. Pra, gjithçka do të varet nga ajo që zgjidhni të jepni një prekje që nxjerr në pah markën (logon) e GNU/Linux Distro përdoret ose jep një prekje hakerimi e frymëzuar nga grupi imagjinar i hakerëve DedSec nga video loja Watch Dogs e Ubisoft. Provoni të dyja, modifikojini sipas dëshirës dhe më pas na tregoni përvojën tuaj nëpërmjet komenteve nëse dëshironi.

Së fundi, mos harroni ta ndani këtë informacion të dobishëm me të tjerët, përveç vizitës në shtëpinë tonë «faqe» për të mësuar më shumë përmbajtje aktuale dhe bashkohuni në kanalin tonë zyrtar të Telegram për të eksploruar më shumë lajme, mësime dhe përditësime Linux. Perëndimi grup, për më shumë informacion mbi temën e sotme.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.