Redaktuesi i videos OpenShot 2.0.7 arrin betën e katërt

Openshot 2.0.7 Beta 4Redaktuesi falas dhe me burim të hapur video OpenShot ka lëshuar një beta të re. OpenShot 2.0.7 beta 4 është lëshuar për të përmirësuar stabilitetin dhe performancën, si dhe ka shtuar disa karakteristika të reja që ne do t'i detajojmë pas kollitjes. Versioni 2.0 përdor një motor të shkruar në C ++ që lejon shkëmbimin e skedarëve të tij midis platformave, në të njëjtën kohë kur kaloi në PyQt5. Kujtojmë që versioni i parë i OpenShot ishte i disponueshëm vetëm për Linux dhe me versionin e dytë ai gjithashtu ka arritur në Windows dhe Mac.

Çfarë ka të re në OpenShot 2.0.7 Beta 4

 • Përmirësimi i pajtueshmërisë dhe qëndrueshmërisë në Windows dhe Mac.
 • Mbështetje për sekuencat e imazheve.
 • Shtoi një dialog të ri të vetive të skedarit që tregon të gjitha detajet e njohura të videos dhe audios në lidhje me atë skedar.
 • Mbështetja fillestare për hapjen e projekteve të krijuara në versionet e vjetra të OpenShot.
 • Performanca më e shpejtë e kronologjisë.
 • Përmirësimi i procesit të kursimit të projektit.
 • Mbështetja për ImageMagic tani është optimale.
 • Korrigjimi i defekteve të ndryshme.

Nëse dëshironi të provoni këtë dhe beta të tjera OpenShot, thjesht duhet të hapni një Terminal dhe të shkruani linjat vijuese:

sudo add-apt-repository ppa:openshot.developers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install openshot-qt

OpenShot është i disponueshëm në depot e paracaktuara të Ubuntu, por sigurisht që këto depo nuk përfshijnë versione beta. Versioni më i azhurnuar i disponueshëm në depot e paracaktuara për momentin është OpenShot 2.0.6. Tani për tani ka disa çështje me varësi nga Ubuntu LTS 16.04 (Xenial Xerus), kështu që nëse po testoni versionin tjetër të sistemit operativ të zhvilluar nga Canonical ose disa nga variantet e tij, nuk do të jeni në gjendje të instaloni depon.

Në këtë pikë, unë do të doja të dija cili është redaktuesi juaj i preferuar i videos në Linux: OpenShot, Pitivi, KDEnlive ose nëse keni një sugjerim tjetër që mund të jetë më interesant. Mos hezitoni të lini mendimin tuaj në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Kuike Alvarez dijo

  Kam Ubuntu 14.04, si mund të shkoj te versioni i ri?

  1.    Federico Cabanas dijo

   pershendetje fillimisht azhurnoni sistemin tuaj me kete komande sudo apt-get update pranoni dhe shkruani fjalekalimin tuaj dhe perseri pranoni, sudo apt-get upgrade dhe vendosni shkronjen S dhe pranoni dhe atje mendoj se aplikacioni juaj do te azhurnohet

  2.    Kuike Alvarez dijo

   Falënderim

  3.    Federico Cabanas dijo

   Quike Alvarez, ju jeni të mirëpritur, nëse doni ndihmë, më shtoni këtu në facebook Unë do t'ju jap një dorë me gjithçka që ju nevojitet

  4.    Jose Miguel Gil Perez dijo

   sudo add-apt-repositoria ppa: openshot.developers / ppa
   sudo apt-get freskimin e
   sudo apt-get instaloni openshot-qt

  5.    Federico Cabanas dijo

   José Miguel Gil Pérez shumë më mirë: V

 2.   Federico Cabanas dijo

  Do ta përdor së shpejti (Y)

 3.   Jose Miguel Gil Perez dijo

  Rrëzohet Openshot dhe duhet të regjistroni vazhdimisht sidomos në versionet më të fundit të gtk, unë përdor kdenlive, është shumë më perfekte. Shpresoj që në këtë version të ri qt për kde të jetë më i mirë, mbase një vit do ta provoj.