Ubuntu Budgie Remix 16.04.1, aroma jozyrtare merr azhurnimin e saj

Budgie Remix

Ditët e fundit kemi parë azhurnimin më të fundit të versionit LTS të Ubuntu, por nuk ka qenë e vetmja gjë që kemi parë të mbërrijë. Kohët e fundit e kemi mësuar atë Ubuntu Budgie Remix 16.04.1 është tani në dispozicion. Ky version jozyrtar i Ubuntu është azhurnuar me disa veçori të reja, megjithëse ende po përgatitet të jetë një aromë zyrtare dhe për versionin tjetër të Ubuntu 16.10.

Ubuntu Budgie Remix 16.04.1 lë Unitetin mënjanë për të pasur si tavolina kryesore e Budgie, desktopi i famshëm që gjendet në shpërndarjen Gnu / Linux Solus.

Ubuntu Budgie Remix 16.04.1 jo vetëm që përfshin përmirësimet dhe korrigjimet e Ubuntu 16.04.1 por gjithashtu ka bërë modifikimet e veta siç janë korrigjimi i disa aspekteve në instaluesin e shpërndarjes.

Ubuntu Budgie Remix 16.04.1 përfshin një asistent përdorues për përdoruesit fillestarë

Tani Ubuntu Budgie Remix 16.04.1 lejon kriptimi i plotë i disqeve të forta. Problemi i gjuhës në instalues ​​është rregulluar gjithashtu, diçka që shumë përdorues do ta vlerësojnë. Gjëja më e habitshme është mbërritja e një aplikacion i ri për mirëseardhje që do të drejtojë përdoruesin të reja për të ditur më shumë rreth desktopit dhe shpërndarjes, diçka e ngjashme me Ubuntu MATE Welcome, por e përqendruar në Remix të Ubuntu Budgie.

Ubuntu Budgie Remix 16.04.1 përfaqëson një përparim të madh për shpërndarjen sepse një nga kërkesat që bëri Canonical për ta bërë atë një aromë zyrtare ishte që të kishte një komunitet të madh që punon me të dhe të lëshojë një version brenda pak ditësh do të thotë se ai ka një zhvillim i fortë i ekipit dhe një komunitet i sapolindur për të ndihmuar në marrjen e këtij hapi. Kështu që duket se në versioni tjetër i Ubuntu mund të ketë një aromë të re zyrtare Nuk mendoni ju

Në çdo rast, Ubuntu Budgie Remix 16.04.1 është tani në dispozicion për shkarkim dhe instalim përmes faqen e saj zyrtare, faqe interneti ku gjithashtu mund të gjeni më shumë material dhe informacion në lidhje me shpërndarjen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.