Shikoni imazhin e Kanellës Ubuntu, aroma e re e ardhshme e Ubuntu

Kanellë UbuntuSiç do ta dinë lexuesit tanë të rregullt, nëse asgjë nuk ndodh, do të ketë një aromë të nëntë të Ubuntu në muajt e ardhshëm. Nuk dihet kur, nëse në 12 muaj, nëse në 18 apo në 24, por ne e dimë që do të thirret Kanellë Ubuntu dhe se do të përdorë ambientin grafik që krijon Linux Mint. Deri më tani diheshin disa detaje, por nga sot mund të dimë se cila do të jetë ajo që aktualisht njihet si Remix i Kanellës së Ubuntu, ose projekti i tij, për të qenë më të saktë.

Por ne duhet të qëndrojmë skeptikë. Cfare numërimi zyrtar është ajo që duket Kanella e Ubuntu tani, por gjithçka mund dhe do të ndryshojë kur të shfaqet lëshimi i qëndrueshëm. Ajo që shohim në imazh është një Ubuntu me ngjyra, temë dhe ikona të ndryshme nga ato që dimë ne përdorni mjedisin grafik Kanella 4.0.10. Ne gjithashtu mund të shohim që ai përdor kernelin Linux 5.3 dhe se po ekzekutohet në Virtualbox, softueri i makinës virtuale të Oracle.

Kanellë Ubuntu

Kanella Ubuntu, kështu do të jetë

Përshëndetje të gjithëve, ndërsa Debian ka lëshuar #CinnamonDesktop versionin 4.0.10 nga @Linux_Minton Sid dhe @ubuntuEoan, ndërsa ne ju falënderojmë, ne gjithashtu do të dëshironim të shpallim jo atë gjë të re, por temat tona të reja, të cilat do t'i ndajmë me botën!

Dallimet me pjesën tjetër të aromave të Ubuntu janë të dukshme: gjëja e parë që tërheq vëmendjen tuaj është ikona e menusë startuese, megjithëse ka më shumë gjasa që ajo të ndryshojë në kanellën e Ubuntu që ju e keni drejtuar këtë artikull kur nisja të jetë zyrtare dhe e qëndrueshme. Gjithashtu i habitshëm është ngjyra portokalli dhe dizajni i dosjes, por disa forma dhe ikona janë më të njohura për ne sepse ato i ngjajnë atyre të Ubuntu Budgie.

Nëse po mendoni se kur mund ta provojmë ("ca ETA?"), Menaxheri i projektit e tha këtë mund të provonim diçka para se të dilte në treg e Eoan Ermine, domethënë para datës 17 të këtij muaji. Nuk do të jetë një version që ia vlen të instalohet në pajisjet e prodhimit, por do të na ndihmojë të hedhim një vështrim të parë të vërtetë në atë që do të bëhet aroma e nëntë zyrtare e Ubuntu. Deri atëherë, imazhi që ata kanë ndarë duhet të shërbejë për të na qetësuar paksa ... ose pikërisht e kundërta. Çfarë mendoni për temën që përdor Kanella Ubuntu tani?

Kanellë Ubuntu
Artikulli i lidhur:
Remix i Kanellës së Ubuntu do të lëshojë një version "të plotë" në fillim të vitit 2020, por ne mund ta provojmë së pari


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ari dijo

  Jo ... Nuk më pëlqen aspak lënda. Më pëlqen Suru ++ Ubuntu. Gjithsesi, tema e paracaktuar ndryshohet dhe çështja zgjidhet.
  Tani për tani po punoj me Linux Mint 19.2 Cinnamon + Suru.
  Ide e shkëlqyeshme nga Kanella e Ubuntu. Hapeni atë për ta provuar.