Super City, loja e bërë me Krita, Blender dhe GIMP

Super Qyteti: Krita, Blender, GIMP

Super City është emri i lojës për Facebook në të cilën u përdorën tre mjete shumë të njohura në botën e softuerit të lirë gjatë krijimit të tij: shkumës, Blender y GIMP.

Zhvilluesit e Super City kanë punuar për gati dy vjet në lojë, të cilën më në fund kanë qenë në gjendje ta botojnë. Paul Geraskin, nga Playkot - kompania ruse që qëndron pas lojës video - siguroi se ishte një kënaqësi për ta që të punonin me software të lirë të një cilësie kaq të lartë.

«Playkot ka publikuar lojën shoqërore Super City. Ne jemi vërtet të lumtur me këtë ngjarje! Dy vjet të zhvillimi me Krita, Blender dhe GIMP. Reallyshtë vërtet bukur të përdorësh mjete si kjo. Ne përdorëm Blender me motorin e tij të brendshëm, pastaj u shfaqën Ciklet dhe ne kaluam në të. Për tekstet kemi përdorur GIMP së pari, por që nga dhjetori 2012 kemi kaluar në Krita pasi është një mjet më i fuqishëm për pikturimin e teksteve », Shkroi Geraskin në profilin e tij në Google+, duke shtuar se ai shpreson që do të ketë më shumë integrimi midis Krita dhe Blender.

Sipas Paul Geraskin, para se të nisë lojën, ata e testuan atë në rrjete të ndryshme sociale ruse dhe disa faqe japoneze dhe koreane. «[Super Qyteti] u luajt nga 4 milion përdorues në Rusi, Japoni dhe Kore. Të gjithë këta njerëz panë artin e bërë me Blender dhe Krita! ", Përfundon punëtori i Playkot, por jo pa falënderuar më parë zhvilluesit dhe komunitetin burim të hapur: "Ju faleminderit të gjithëve! Faleminderit burim i hapur! Faleminderit komunitetit Krita dhe Blender! "

Nëse keni një llogari në Facebook dhe doni t'i hidhni një sy lojës, mund ta bëni në kjo lidhje. Këtu janë disa pamje të ekranit të marra gjatë zhvillimit artistik të lojës:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ronal dijo

  një shembull i asaj që mund të bëhet softueri i lirë

 2.   Eliza dijo

  Është shumë e bukur

  1.    Esperanza dijo

   Epo nëse mund të luanit më gjatë do të ishte më mirë. Mungesa e energjisë për një tub dhe kërkon gjëra të çmendura si sasia e biletave për të blerë gjëra

 3.   desi dijo

  Më pëlqen Supercity shumë mirë, është shumë interesante që ata e shijojnë shumë si unë

 4.   desi dijo

  Unë thjesht do të kisha Facebook për të luajtur

 5.   olga tronkoso dijo

  Unë nuk kam qenë në gjendje të hyj në lojë për më shumë se një muaj për shkak të një gabimi teknik, është e pamundur që kjo të ndodhë

 6.   e bardhë dijo

  Nëse loja është shumë e bukur, por çfarë dobie ka nëse ata e mbyllin atë tek lojtarët pas kaq shumë mundimesh dhe pagjumësie që të jenë në gjendje të përmbushin misionet dhe sidomos shpenzimin e parave për t'u lidhur dhe për të luajtur, nëse ju pyes ju lutem ktheni lojë që nuk është e ligjshme.

 7.   e bardhë dijo

  dhe përgjigjem se unë e di se çfarë bëjnë më pak

 8.   manuel dijo

  Si mund të anuloj një lojë që tashmë ka filluar të ndryshojë emrin e lojtarit?

 9.   AXEL dijo

  CHINGEN DO T T MERR FUQQ Q E KRIJOI LOJN

 10.   ANGJELIKA dijo

  LOJA ME TOR MIR T W BOTS

 11.   Maria Jezusi dijo

  NJERZIT JU Zhduken nga loja, fqinjët, kështu që ata nuk duan të luajnë

 12.   gabi dijo

  Këtë kupë lojën nuk e kam fytyrë të keqe

 13.   Rafi Berenguer Molina dijo

  Mirëmëngjesi, nuk jam i lumtur që kur aplikacioni i lojës është zhdukur ose është dëmtuar është ajo që del unë do të doja ta zgjidhësh ID ISSHT THE VJETOR 859525110859430 I TVSH P FORR NIVELIN 87 LUTJ Kirita, blender dhe gimp

 14.   pallate nancy solis dijo

  Ata kurrë nuk e luajnë atë, është gjëja më e shëmtuar që kam luajtur ndonjëherë