Uniteti 5.3 më në fund vjen në Linux

Logoja 3D e Unitetit

Logo 3D e Unitetit

Sot në Ubunlog ju sjellim një lajm të mrekullueshëm për zhvilluesit e lojërave video. Kjo është ardhja në Linux e versionit të ri të redaktorit të motorit të njohur të lojës Unity. Dhe është se zhvilluesit e Unity Technologies kanë njoftuar disponueshmërinë e menjëhershme të Unity për Linux.

Nëse dëshironi të zbuloni disa nga lajmet që mund t'i gjejmë në këtë version të ri të redaktorit të Unitetit dhe si ta shkarkoni për Ubuntu, ky është postimi juaj. Ja ku do te shkojme.

Ndër veçoritë më të rëndësishme të reja, duhet të theksohet se në këtë redaktor të ri, bazuar në motorin më të fundit të Unitetit (5.3.1) - ju mund të integrojnë shikuesit e uebit (i njohur si WebViews në disa gjuhë të orientuara drejt objektit), përveç që është në gjendje shtoni doket dhe do të ketë përmirësime në menaxhimin e ngjarjeve afrim, përmasat, Dhe pozicioni i kursorit.

Por kjo nuk është e gjitha, në deklaratën zyrtare mund të lexoni gjithashtu rregullimet e mëposhtme të defekteve në temat vijuese:

 

 • Rregulloni kur shtypni tastet (të tilla si shigjetat) në shikuesin e lojës duke ndryshuar fokusin e tastierës.
 • Popup i fiksuar "Shto rezolucion" në shikuesin e lojës.

Për të shkarkuar redaktorin Unity 5.3 mund ta bëni duke hyrë në deklarata zyrtare, dhe klikoni në lidhjen e shkarkimit për Ubuntu (Instalues ​​zyrtar për 64-bit Ubuntu Linux) Një paketë .deb do të shkarkohet automatikisht dhe kur ta ekzekutoni, Ubuntu Software Center do të hapet dhe ju mund të filloni instalimin.

Me pak fjalë, është e qartë se Unity është një nga motorët më tërheqës në treg dhe, sa herë që ka një azhurnim, është një lajm i shkëlqyeshëm për komunitetin e zhvilluesve të lojërave video. Nga Ubunlog shpresojmë që ky post të ju ndihmojë dhe ne ju kemi hapur rrugën që të krijoni lojëra video, sado pak të jetë. Nëse keni ndonjë pyetje, komentojeni atë në seksionin e komenteve dhe ne do të bëjmë gjithçka që është e mundur për t'ju ndihmuar.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit të Juancho Arias dijo

  Mmmmm aq mirë, në mënyrë që fëmijët e mi të mund të luajnë ato lojëra në internet që mund t'i bënin vetëm në Windows

 2.   Julian Valls Guerrero dijo

  këtë vit e marr me unitet

 3.   Giovanni mendez dijo

  Faleminderit për lajmet dhe lidhjen!

 4.   Louis Reinier dijo

  mm, mirë, do të doja të dija se ku mund të gjej udhëzime për të mësuar se si të zhvilloj lojëra, ndoshta lojëra të thjeshta dhe më pas ato më komplekse, falë

 5.   Robert Mtz dijo

  Unë tashmë e kam instaluar atë dhe kur e kam filluar, dritarja e fundit tregon se pa përmbajtje, çfarë mund të bëj?