XNUMX. GNOME Circle Scan со GNOME софтвер

XNUMX. GNOME Circle Scan со GNOME софтвер

XNUMX. GNOME Circle Scan со GNOME софтвер

Продолжувајќи со нашите шести пост од серијата поврзана со GNOME Circle и GNOME софтвер, денес ќе се осврнеме Уште 4 апликации познат како: Junction, Khronos, Kooha и Markets.

За да продолжите да знаете малку повеќе за сите GNOME Circle апликации, кои лесно се инсталираат преку Софтвер на GNOME.

Петто истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер

Петто истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер

И, пред да продолжите со ова „шесто скенирање на апликациите на GNOME Circle“, препорачуваме да истражите некои претходна поврзана содржина, на крај:

Петто истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер
Поврзана статија:
Петто истражување на GNOME Circle со GNOME софтвер

Четврто скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер
Поврзана статија:
Четврто скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер

XNUMX. GNOME Circle Scan + GNOME софтвер

XNUMX. GNOME Circle Scan + GNOME софтвер

Апликации опфатени во шестото скенирање на GNOME Circle

GNOME Circle + GNOME софтвер XNUMX-то скенирање: Junction

Раскрсница

Раскрсница е софтверска алатка која работи како менувач на апликации, чија цел е да му овозможи на корисникот да избере апликации што ќе отвораат одредени датотеки и врски. Откако ќе се инсталира и работи, Junction ќе се појави автоматски кога ќе се отвори врска во десктоп апликација. Потоа, треба само да ја користите навигацијата со глувчето или тастатурата за да ја изберете апликацијата со која ќе ја отвориме споменатата врска или датотека, за да биде поврзана.

УИ на скриншот на GNOME Shell
Поврзана статија:
GNOME ја започнува 2022 година зборувајќи за „одличен 1.0“, меѓу другите новитети. Што е тоа одлично лансирање?

GNOME Circle + GNOME софтвер XNUMX-то скенирање: Khronos

Кронос

Кронос е софтверска алатка чија цел е да го регистрира времето кое корисникот го одвоил за извршување на одредени задачи. Не само што ви овозможува да снимате време од почеток до крај, туку нуди и можност да го стопирате тајмерот во секое време и да испраќате известувања за долготрајните сесии за домашни задачи. Дополнително, овозможува лесно затворање со помош на следната кратенка на тастатурата: Ctrl + Q.

Време за часови
Поврзана статија:
Teatime: едноставен тајмер за Ubuntu достапен како Snap

GNOME Circle + GNOME софтвер XNUMX-то скенирање: Kooha

Кооха

Кооха е одлична апликација за снимање екран која работи елегантно бидејќи ви овозможува интуитивно и директно снимање на активноста на екранот, без одвлекување на вниманието. Покрај тоа, тој е едноставен и има минималистички интерфејс. Причина зошто, со едноставно притискање на копчето за снимање, целта е постигната, без да мора да конфигурирате сто поставки како во другите апликации.

за Куха
Поврзана статија:
Куха, сними го екранот на интуитивен и едноставен начин

GNOME Circle + GNOME Software Scan XNUMX: Markets

Пазари

Пазари Станува збор за мала и едноставна апликација која нуди можност за прикажување на екранот на финансиските податоци за одредени средства и крипто средства.

за cointop
Поврзана статија:
Cointop, добијте ја цената и статистиката на криптовалутите во терминалот

Инсталација на Пазари со GNOME Circle

Конечно, за овој пост денес, ќе демонстрираме со некои снимки на екранот, колку е лесно да се инсталира една од овие апликации во нашиот сегашен оперативен систем. Вреди да се напомене дека ќе ја тестираме апликацијата Пазари на Чуда 3.0. моето вообичаено Одговорете се користи, која се заснова на MX-21 (Дебиан-11) со XFCE. И, кој моментално го чувам персонализиран како да е а Убунту 22.04.

Вклучување на софтверот GNOME

Инсталација на маркети - Слика од екранот 1

Инсталација на маркети - Слика од екранот 2

Пребарување и инсталирање на Пазари

Инсталација на маркети - Слика од екранот 3

Инсталација на маркети - Слика од екранот 4

Инсталација на маркети - Слика од екранот 5

Инсталација на маркети - Слика од екранот 6
Извршување и визуелизација на Пазари

Инсталација на маркети - Слика од екранот 7

Трето скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер
Поврзана статија:
Трето скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер
Второ скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер
Поврзана статија:
Второ скенирање на GNOME Circle со GNOME софтвер

Апстрактни банер за објава

Краток преглед

На кратко, со ова шесто скенирање на парот „Круг на Гном + Софтвер на Гном“ Се надеваме дека ќе продолжиме да објавуваме повеќе интересни, корисни и лесни за инсталирање апликации, за користење и уживање на сите корисници на GNU / Linux.

Ако ви се допадна содржината, оставете го вашиот коментар и споделете го со другите. И запомнете, посетете го почетокот на нашата «сајт», покрај официјалниот канал на Телеграма за повеќе вести, упатства и ажурирања на Linux. Запад група, за повеќе информации за денешната тема.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.