Radio Sirtari, dëgjoni me lehtësi radio stacione në Internet

Sirtari i radios

Sirtari i radios është një aplikacion i vogël që na lejon të dëgjojmë radio stacione në internet shpejt dhe pa ndërlikime.

Tërheqja më e madhe e Radio Tray është se ajo bën vetëm një gjë dhe e bën atë mirë. Radio Sirtari nuk është një media player as nuk pretendon të jetë, është një aplikacion i krijuar thjesht për të dëgjoni me lehtësi radio stacione në Internet. e tij ndërfaqe As nuk është plot opsione, përdoruesi thjesht duhet të zgjedhë zhanrin muzikor, stacionin dhe të fillojë të dëgjojë.

Sirtari i radios:

 • Ai mbështet një larmi formatesh
 • Ju lejon të menaxhoni me lehtësi faqeshënuesit
 • Mbështet listat e dëgjimit PLS, M3U, ASX, WAX dhe WVX
 • Ka mbështetje për shtojcat

Shtoni që programi, i zhvilluar nga Carlos Ribeiro, është softuer falas dhe shpërndahet nën licencën GPL.

Për të instaluar Sirtari i radios en Ubuntu 13.10 thjesht shkarkoni paketën përkatëse DEB dhe instalojeni atë si çdo aplikacion tjetër.

Kjo mund të bëhet nga terminali, duke ekzekutuar:

wget -c http://sourceforge.net/projects/radiotray/files/releases/radiotray_0.7.3_all.deb/download -O radiotray.deb

Ndjekur nga:

sudo dpkg -i radiotray.deb

Dhe më pas:

sudo apt-get -f install

Dhe kjo eshte. Për të lëshuar Radio Tray thjesht duhet të kërkoni aplikacionin në Dash Unitet ose përmes menusë sonë të preferuar të aplikacioneve në pjesën e zërit dhe videos ose multimedias.

Më shumë informacion - Më shumë rreth Radio Tray në Ubunlog, Më shumë rreth media player-ve në Ubunlog


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Nje me shume dijo

  Provo Streamtuner2. Ka një bazë të dhënash të madhe që azhurnohet vazhdimisht.Ajo gjithashtu ju lejon të shtoni stacionet tuaja të preferuara me dorë.
  Dhe gjëja më e mirë është se ajo gjithashtu regjistron. Regjistroni secilën këngë në skedarë të ndryshëm duke i dhënë titullin secilës këngë dhe duke hequr zërat e lajmëtarëve nga regjistrimi. Kjo nuk bën aq mirë, dikush vjedh herë pas here.
  E keqja, në lidhje me Radio Tray, është se nuk është aq e lehtë dhe se përdor një lojtar të jashtëm.

  Në rast se doni ta hidhni një vështrim në të: http://milki.include-once.org/streamtuner2/

  1.    Francis J. dijo

   Përshëndetje. Faleminderit për rekomandimin, do ta hedh një vështrim.

 2.   Melanie Lake Wanner dijo

  A punon rreshti i komandave për ubu12?

  1.    Francis J. dijo

   Përshëndetje. Sigurisht që funksionon.

 3.   Karel dijo

  Shtë një nga aplikimet e mia të domosdoshme.

 4.   i ardhshëm dijo

  Këtu keni skedarin që unë kam ruajtur me disa radio spanjolle në mënyrë që të ruani vetë punën

  https://www.dropbox.com/s/of5shg40x2kjc12/bookmarks.xml?dl=0

  Ju e vendosni këtë skedar në dosjen tuaj lokale. Ju duhet të tregoni skedarët e fshehur dhe t'i ngjisni në:

  /home/personalfolder/.local/share/radiotray/

  Lidhjet që kam marrë nga këtu:

  http://www.listenlive.eu/spain.html

 5.   inius dijo

  Vrapon të ardhmen… fshtë e zbukuruar. Faleminderit !!!