DockBarX në Xfce, si të vendosni Windows 7 bar në Xfce

DockBarX në Xfce, si të vendosni Windows 7 bar në Xfce

Shumë prej jush do të kenë një bankën e të akuzuarve të instaluar në tavolinën e punës, shumë të tjerë do të pyesin se çfarë është ose si mund ta vendos 'ESO'në tryezën time. Epo, sot ju sjell një udhëzues se si të instaloni DockBarX në Xubuntu tuaj ose në desktop Xfce, për ata që nuk përdorin Xubuntu.

DockBarX është një bankë e të akuzuarve që tashmë ne komentojme per kete blog e cila duket e ngjashme me shiriti i fillimit të Windows 7. Për më tepër, shumë e përdorin këtë bankën e të akuzuarve për t'i dhënë një pamje më të ngjashme Dritaret 7.

Një version është lëshuar së fundmi për Xfce nga kjo bankë e të akuzuarve, me të cilin ne mund të kemi një bankë të personalizuar dhe të lehtë për t'u përdorur për tonën Xubuntu.

Si të instaloni DockBarX në Xfce

DockBarX Nuk është në depot zyrtare kështu që ne do të duhet të përdorim mikun tonë terminalin, ne e hapim atë dhe shkruajmë:

depo sudo add-apt-ppa: nilarimogard / webupd8-y

sudo apt-get freskimin e

sudo apt-get install - asnjë-instalim-rekomandon xfce4-dockbarx-plugin-y

Pas kësaj, instalimi dhe konfigurimi i tonë DockBarX, tani do të na duhet vetëm të rinisim seancën tonë ose kompjuterin tonë, njërën nga dy opsionet, pasi kjo do të rinisë të gjitha opsionet dhe konfigurimet e desktopit tonë duke i dhënë një funksionalitet më të mirë dhe më të madh. DockBarX pranë Xfce-ja jonë. Disa përdorues, pas instalimit dhe rinisjes, nuk shfaqen dock, për këtë, gjithçka që duhet të bëjmë është të shkojmë te "konfiguracion”Brenda menysë dhe kërkoni opsionin Panel. Në dritaren që do të shfaqet pas shtypjes së këtij opsioni do të duhet të zgjedhim opsionin "shtoj“Dhe ne do të shtojmë një Paneli DockBarX me të cilin do të shfaqet doku. Pyetja është shumë e thjeshtë, shumë doke janë panele desktopi që janë modifikuar për të dhënë pamjen e një doku, kjo lejon një lehtësi më të madhe të dokut dhe sistemit. DockBarX është një prej tyre, edhe pse po ashtu është dok që sjell Xubuntu ose Xfce.

Nëse pas trajtimit të këtij doku, ndiheni sikur diçka mungon, ju rekomandoj të shtoni shtesa, ato veçanërisht përmirësojnë aspektin e përdorshmërisë. Për ta instaluar, ne hapim terminalin dhe shkruajmë:

sudo apt-get instalo dockbarx-themes-ekstra

sudo apt-get instaloni zeitgeist dockmanager dockmanager-daemon libdesktop-agnostic-cfg-gconf libdesktop-agnostic-vfs-gio

Mbani mend, për ata që nuk përdorin Xfce se ekziston edhe një version për Ubuntu-n që ne e komentuam në këtë blog për një kohë të gjatë.

Më shumë informacion - DockBarX, shiriti i Windows 7 në Linux-in tuaj

Burimi dhe imazhi -  WEBUPD8


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.