Linux 6.2-rc8 ka mbërritur siç pritej; e qëndrueshme në 7 ditë

Linux 6.2-rc8

u këndua. Mund të ishte ndryshe, por pushimet dimërore i ngadalësuan shumë gjërat për një kohë, kështu që ky version kernel ishte një nga ata që kërkonte një javë tjetër përkëdhelje. linus torvalds Ai ka nisur disa orë më parë Linux 6.2-rc8, dhe nuk është se kishte një arsye vërtet goditëse, por ishte diçka që ai e kishte thënë shumë herë dhe në fund realizoi atë që pritej.

në këtë javë të fundit gjithçka ka qenë shumë e qetë, si në të gjithë zhvillimin e këtij versioni, por nuk është qetësia që i pëlqen zhvilluesit finlandez. Është një gjë që nuk ka probleme, dhe tjetër që puna nuk është kryer. Për të lëshuar një version të qëndrueshëm, duhet të bëni një minimum, dhe ky minimum është plotësuar me lëshimin e Linux 6.2-rc8.

Linux 6.2 po vjen më 19 shkurt

Seria 6.2 është ende mjaft e qetë dhe e vetmja arsye e vërtetë për një rc8 është - siç është përmendur disa herë tashmë - për të kapur kohën e pushimeve. Jo se kishim shumë nevojë, por nuk kishte asnjë arsye reale për të devijuar nga plani. Pra, këtu jemi. Dhe ne patëm disa rregullime të vonuara të regresionit, dhe një çift ende në pritje që shpresojmë t'i arrijmë gjatë javës së ardhshme, kështu që absolutisht nuk është bërë asnjë dëm.

Pjesa më e madhe e diskutimit që shoh duket se ka qenë tashmë për gjërat që do të vijnë, dhe gjithashtu kam tashmë një kërkesë tërheqëse për dritaren e ardhshme të bashkimit në kutinë time hyrëse (dhe nuk do të më interesojë nëse shfaqen më shumë). Por ndërkohë kemi pasur një shpërndarje të rregullimeve të zakonshme, me rrjetin, GPU-në dhe drejtuesit e zërit që janë më të dalluarit. Si zakonisht.

Nëse nuk ndodh asgjë shumë e çuditshme gjatë kësaj jave, Linux 6.2 do të arrijë të dielën e ardhshme 19 për muajin shkurt. Tashmë në fund të marsit ose në fillim të prillit do të lansohet beta e Ubuntu 23.04 dhe tashmë do të përfshijë këtë kernel.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.