Lubuntu gjithashtu na fton të marrim pjesë në konkursin e saj të financimit për Eoan Ermine

Lubuntu gjithashtu na fton të marrim pjesë në konkursin e saj të financimit për Eoan Ermine

Te marten e kaluar ne botojmë një artikull që flet për konkursin e sfondit që Ubuntu kishte nisur për Eoan Ermine (19.10). Fituesit do të shfaqen në Ubuntu 19.10 dhe Ubuntu 20.04, pasi ata kanë vendosur të shtojnë një seksion "Best of" në cilësimet e sfondit Ubuntu. Moreshtë më se e mundshme që kjo garë të jetë më e suksesshme (pjesëmarrja) sesa ajo që ju sjellim sot: LUbuntu Ai gjithashtu ka botuar një artikull duke na ftuar të marrim pjesë në të tijin konkursi i fondeve për fillimin tetorin e ardhshëm.

Bazat e pjesëmarrjes në konkursin Lubuntu janë shumë të ngjashme me ato të Ubuntu: të interesuarit duhet të ngarkojnë imazhet e tyre në fillin që kanë hapur ligjërimi.lubuntu.com. Ngarkuar duhet të jetë një imazh vetjak me cilësinë më të lartë të mundshme dhe pa ndonjë filigran ose logo. Imazhet duhet të licencohen nën CC BY-SA 4.06 ose CC BY 4.03.

Konkursi i Financimit të Lubuntu do të përfundojë në shtator

Dallimi më i dukshëm midis këtij konkursi dhe atij Ubuntu, përveç faktit që ato janë për sisteme të ndryshme operative, është në madhësinë përfundimtare të imazhit: ata në këtë konkurs duhet të kenë një madhësi Minimumi 2560 × 1600, ndërsa ato të konkursit Ubuntu duhej të ishin të paktën 3840 × 2160. Kjo do të jetë madhësia që do të japin fituesit; Për të marrë pjesë në konkurs duhet të paraqisni një imazh më të vogël në mënyrë që faqja të mos jetë shumë e rëndë.

Lubuntu nuk e di akoma kur do të përfundojë konkursi i saj i financimit për Eoan Ermine, jo data e saktë. Ata e thonë këtë ata do ta mbyllin atë në fillim të shtatorit, por data e saktë do të varet nga sa imazhe janë dorëzuar. Ashtu si në Ubuntu, imazhet fituese do të shfaqen si një mundësi për t'i zgjedhur ato si sfond nga cilësimet, unë e përmend këtë sepse konkurset e tjera, të tilla si Plasma, shtuan imazhin fitues si parazgjedhje në Plasma 5.16.

A do të merrni pjesë në konkursin e sfondit Lubuntu për Eoan Ermine?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.