Lubuntu 21.04 Hirsute Hippo hap konkursin e saj për sfond

Konkursi i fondit Lubuntu 21.04

Kur do të thoja që më dukej shumë herët, unë kam parë se kur ishte vitin e kaluar dhe e kam kuptuar që jo, zakonisht është. Focal Fossa's u hap më 6 dhjetor, dhe Lubuntu 21.04 Hirsute Hippo Funding Contest është hapur vetëm 12 orë më parë. Tani e tutje, kushdo që dëshiron të marrë pjesë për të shtuar krijimin e tij mund ta bëjë këtë duke ndjekur rregullat e detajuara në forumin e projektit.

Nga këtu, lajmet janë të ngjashme me ato të pjesës tjetër të konkurseve, përfshirë ato të aromave të tjera zyrtare të sistemit Canonical. Gjëja më e rëndësishme është që ju t'i përgjigjeni fillesë zyrtare dhe të ngarkoni atje imazhin me të cilin projektuesi dëshiron të marrë pjesë, përveç kjo imazh duhet te jete e jotja Në tërësi; Ju nuk mund të merrni thjesht një gjë ekzistuese, ta modifikoni dhe ta paraqisni në ndonjë prej këtyre konkurseve.

Lubuntu 21.04 Hirsute Hippo po vjen në prill 2021

Ekipi i Lubuntu është i kënaqur të njoftojë se ne po mbajmë një Konkurs Arti Hirsute Hippo, duke ju dhënë juve, komunitetit tonë, mundësinë për të paraqitur dhe për të marrë sfondet tuaja të preferuara për desktop dhe ekran. Mirëseardhja / Identifikimi (SDDM) i përfshirë në lëshimin Lubuntu 21.04 .

Ajo që kam lexuar më pak në këtë lloj konkursesh është se imazhet mund të dorëzohen gjithashtu për ekranin e mirëseardhjes (SDDM). Për gjithçka tjetër, rregullat mbahen:

 • Imazhe vetanake.
 • Madhësia e rekomanduar prej 2560x1600px dhe me cilësi të mirë.
 • Nuk duhet të ketë emra markash, përveç nëse janë emri "Lubuntu", logoja e tij, "Hirsute Hippo" ose "21.04", të gjitha që lidhen me sistemin operativ. Markat tregtare nuk duhet të jenë ndërhyrëse.
 • Licenca e imazhit duhet të jetë CC BY-SA 4.06 ose CC BY 4.03. Nëse nuk specifikohet, ato do të merren si CC BY-SA 4.0.
 • Nuk e vë ashtu në baza, por e shtoj: jini shumë të kujdesshëm me imazhe që përmbajnë imazhe të dhunshme, seksuale, raciste, droga, etj. Ata mund të refuzohen.
 • Konkursi tani është i hapur dhe ata do të pushojnë së pranuari imazhe më 25 shkurt.

Lubuntu 21.04 Hipsute Hippo do të lirohet në 22 Prill 2021 me pjesën tjetër të familjes së hipopotamëve me flokë të egër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.