Qendra e Monitorimit të Sistemit: Versioni i ri 1.43.2 tani në dispozicion!

Qendra e Monitorimit të Sistemit: Versioni i ri 1.43.2 tani në dispozicion!

Qendra e Monitorimit të Sistemit: Versioni i ri 1.43.2 tani në dispozicion!

Në postimin tonë të mëparshëm, ne fillimisht eksploruam disa të shkëlqyera dhe alternative menaxherët e detyrave ose menaxherët e procesit të thirrur SysMonTask, WSysMon dhe SysMon. Dhe kur themi alternativa, nënkuptojmë se ato nuk janë pjesë integrale e ndonjë Mjedisi Desktop ose Menaxher i Dritareve si parazgjedhje, por një zhvillim krejtësisht i pavarur i palëve të treta.

Dhe duke përfituar nga fakti se, në të njëjtën mënyrë dhe publikimin e përmendur më parë, kujtojmë ekzistencën e një aplikacioni tjetër shumë të ngjashëm, të quajtur "Qendra e Monitorimit të Sistemit" të cilin e trajtuam për herë të parë dhe të vetme gati 2 vjet më parë, sot do t'ia kushtojmë këtë botim aktual për të eksploruar lajmet aktuale në versioni i fundit 1.43.2.

në lidhje me qendrën e monitorimit të sistemit

Por, para fillimit të këtij postimi në lidhje me aktualitetin e aplikacionit të thirrur "Qendra e Monitorimit të Sistemit", ju rekomandojmë të eksploroni të mëparshmen Përmbajtja e lidhur, në fund të leximit të tij:

në lidhje me qendrën e monitorimit të sistemit
Artikulli i lidhur:
Qendra e Monitorimit të Sistemit, një menaxher grafik i detyrave dhe monitorues i burimeve

Qendra e Monitorimit të Sistemit 1.43.2: Përditësimi i prillit 2023

Qendra e Monitorimit të Sistemit 1.43.2: Përditësimi i prillit 2023

Rreth aplikacionit

Nëse nuk e njihni këtë aplikacion dhe nuk e keni lexuar tonë publikim paraprak në lidhje me të, vlen të theksohet se në të tashmë e përshkruajmë gjerësisht dhe shprehim shkurtimisht në lidhje me të:

është një përaplikacion falas dhe i hapur të gjitha në një për të monitoruar statistikat e burimeve thelbësore të sistemit, duke eliminuar nevojën për të përdorur mjete të ndryshme. Është falas dhe me shumë platforma (GNU/Linux, MacOS dhe Windows).

Dhe me të, përdoruesit munden shikoni detajet e performancës së sistemit dhe detajet e përdorimit për CPU, RAM, Disk, Rrjet, GPU, Sensorë, përdorimin dhe fillimin e sistemit operativ dhe më shumë. Gjithashtu, është një aplikacion shumë elegant i bazuar në GTK3 dhe Python 3, i cili ofron shumë të dhëna për përdorimin e burimeve nën një dizajn inovativ.

Çfarë ka të re në Qendrën e Monitorimit të Sistemit 1.43.2

Çfarë ka të re në Qendrën e Monitorimit të Sistemit 1.43.2

Për tuajat versioni aktual i disponueshëm e serisë së versioneve 1.xx, nën numrin 1.43.2 të datës 24 Prill 2023, e cila është zhvilluar gjithashtu me GTK3, përfshin vetëm rregullime të ndryshme të gabimeve.

Megjithatë, për versionin aktual të disponueshëm të versionit 2.xx, nën numrin 2.13.0 të datës 07 maj 2023, i cili është zhvilluar gjithashtu me GTK4 dhe përfshin Instaluesit e Flatpak, duke përfshirë përmirësimet e përdorshmërisë, përkthimin, varësitë e paketave dhe rregullime të ndryshme të gabimeve.

Të shtëna në ekran

Për ta testuar, ne e kemi shkarkuar atë skedari aktual .deb i versionit 1.43.2 për ta instaluar më pas në mënyrën e zakonshme me terminal, në Respin MilagrOS tonë të zakonshme. Dhe këto janë pamjet e ekranit ku mund të shihni ndërfaqen e tij aktuale dhe veçoritë e tij të panumërta:

Përgjigju MilagrOS

Monitorimi i Sistemit

Pamja e ekranit 1: Qendra e Monitorimit të Sistemit

Pamja e ekranit 2: Qendra e Monitorimit të Sistemit

Pamja e ekranit 3: Qendra e Monitorimit të Sistemit

Pamja e ekranit 4: Qendra e Monitorimit të Sistemit

Pamja e ekranit 5: Qendra e Monitorimit të Sistemit

Pamja e ekranit 6: Qendra e Monitorimit të Sistemit

Pamja e ekranit 7: Qendra e Monitorimit të Sistemit

Pamja e ekranit 8

Pamja e ekranit 9

Pamja e ekranit 10

Pamja e ekranit 11

Pamja e ekranit 12

Në fund, dhe si zakonisht, ju lëmë si më poshtë lidhje, në rast se doni të dini më shumë rreth aplikacionit në fjalë sot.

SysMonTask, WSysMon dhe SysMon: Menaxherët e detyrave alternative për Linux
Artikulli i lidhur:
SysMonTask, WSysMon dhe SysMon: Menaxherët e detyrave alternative për Linux

Banner abstrakt për postim

Përmbledhje

Me pak fjalë, "Qendra e Monitorimit të Sistemit" ashtu si aplikacionet alternative të menaxherit të detyrave të përmendura më parë (SysMonTask, WSysMon dhe SysMon) Ato përfaqësojnë mundësi të shkëlqyera për t'u provuar. Megjithatë, aplikacioni i sotëm, nga këndvështrimi ynë, ofron një ndërfaqe inovative, aspak si 3 të mëparshmet që kërkojnë të jenë të ngjashme me Windows Task Manager dhe asgjë si ato të zakonshmet dhe të njohura GNU/Linux. Prandaj, pa dyshim, ju ftojmë ta provoni në Distribucionin tuaj aktual. Dhe më pas, na tregoni për përvojën tuaj me të, përmes komenteve për dijeninë e të gjithëve.

Së fundi, mbani mend, vizitoni fillimin tonë «faqe», përveç kanalit zyrtar të Telegram për më shumë lajme, mësime dhe përditësime Linux. Perëndimi grup, për më shumë informacion mbi temën e sotme.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   trabajador dijo

  Dje e shkarkova dhe e provova, njesoj ne mint si ne mx linux
  Është i veçantë dhe shumë intuitiv, më pëlqeu shumë që e lashë si kryesor për të menaxhuar sistemin

  1.    Jozef Alberti dijo

   Pershendetje punetore. Faleminderit për komentin tuaj. Më pëlqeu gjithashtu ky aplikacion.